Yasal Uyari

YASAL UYARI VE WEB SITESININ KULLANIM KOSULLARI

DoYouSpain.com web sitesine erisim, KULLANICI'nin kosullari kabul ettigini seklinde yorumlanir ve söz konusu erisime ve/veya kullanima dair bu yasal bildirimin ve en güncel gizlilik politikasinin, yürürlükteki Genel Sözlesme Kosullarina halel getirmeksizin, tam ve çekincesiz olarak kabul edildigi anlamina gelir. Dolayisiyla, bu web sitesi tarafindan sunulan islevleri kullanmadan önce ve siteye her eristiginizde bu belgeleri okumanizi tavsiye ederiz, çünkü bu kosullarin herhangi bir bölümünü herhangi bir zamanda degistirme, tadil etme, ekleme veya silme hakkini sakli tutmaktayiz.

Bu web sitesine sirf erismek, hiçbir kosulda kullanici ile web sitesi arasinda ticari bir iliskinin var oldugu anlamina gelmemektedir.

I. WEB SITESININ SAHIBI

Bilgi Toplumu Hizmetleri ve Elektronik Ticarete iliskin 11 Temmuz tarihli ve 34/2002 sayili Kanunun 10. Maddesi amaçlari dogrultusunda, bu Web Sitesinin sahipleri hakkinda asagidaki bilgiler sunulmaktadir:

 • Web sitesinin sahibi: DoYouSpain INTERNET HOLIDAYS S.L.
 • Tescilli adresi: Calle Barrachina 15 Bis, 12006 Castellón, Ispanya.
 • Vergi No B12693925
 • Tescil bilgileri: Cilt: 1299, Kitap: 862, Sayfa: CS 24703, Giris: 1 / Tarih: 20/10/2005.

Tescilli merkeze ek olarak, kullanicilarin istek, soru veya sikayetlerini iletebilecekleri asagidaki kanallar bulunmaktadir:

II. KULLANIM KOSULLARI

1. Giris. Bu web sitesindeki

DoYouSpain teklifleri, araç kiralama ve diger yan hizmetler (örnegin rezervasyonlarla iliskili sigorta) için bir fiyat karsilastirma sitesi sunar ve ayrica dogrudan web sitesinde rezervasyon veya sözlesme yapilmasina izin verir. Bu web sitesine eriserek ve kullanarak, asagidaki sart ve kosullara bagli kalmayi kabul etmektesiniz ve bu nedenle, sitede gezinmeden önce bu bölümü dikkatlice okumaniz tavsiye edilir.

Kullanici, yasalarin izin azami verdigi ölçüde, DoYouSpain, kendisinin dogrudan saglamadigi hizmetler için hiçbir yükümlülük veya sorumluluk üstlenmedigini kabul eder. Ayni sekilde, DoYouSpain, Web Sitesinde sunulan ürün veya hizmetlerin tedarikçileri tarafindan saglanan özelliklere iliskin verilerin veya bilgilerin ve diger ilgili veri ve bilgilerin yanlisligindan, eksikliginden veya güncellenmemesinden ve/veya belirsizliginden sorumlu tutulamaz.

2. Kullanicilarin Yükümlülükleri.

Kullanicilar, bu siteyi yasalara uygun sekilde, isbu kosullarin hükümlerine uygun ve DoYouSpain veya üçüncü taraflarin hak veya menfaatlerine zarar vermeyecek biçimde kullanmayi taahhüt ederler. Örnek olarak ve hiçbir sekilde sinirlamadan veya hariç tutmadan, Kullanici sunlari da taahhüt eder:

 • Yasa disi veya kamu düzenine veya iyi niyete aykiri faaliyetlerde bulunmayacaktir.
 • Istenmeyen postalar (spam) göndermek için web sitesinde yayinlanan verileri kullanmayacaktir.
 • Web sitesi üzerindeki bilgileri veya içerigi, bunlari alan kisileri yanis yönlendirecek biçimde yanlis, yaniltici, belirsiz veya dogru olmayan bir sekilde yaymayacak veya bahsini açmayacaktir ve irkçi, pornografik, yabanci düsmani içerik, terörist nitelikte içerik ya da resit olmayan kisilerin insan haklarini çigneyen nitelik içerik yaymayacaktir.
 • Fikri mülkiyet haklarinin ihlalini içeren veya gerektiren faaliyetlerde bulunmayacaktir. DoYouSpain veya üçüncü taraflar.
 • DoYouSpain tarafinin, acentelerinin veya üçüncü taraflarin fiziksel ve mantiksal sistemlerine zarar vermeyecektir
 • Bilgisayar virüslerini sisteme sokmayacak veya yaymamaktir ya da yukarida belirtilen hasara neden olabilecek diger herhangi bir fiziksel veya mantiksal sistemi kullanmayacaktir.
 • Bu web sitesinin sayfalarinda yüklü olan herhangi bir koruma mekanizmasini veya güvenlik sistemini kaldirmayacak, degistirmeyecek, bunlardan kaçinmayacak veya bunlari manipüle etmeyecektir.

3. Sorumluluk Reddi.

Bu Web Sitesi ""oldugu gibi"" saglanmistir ve kullaniminin riski Kullanicinin kendi sorumlulugundadir; bu nedenle ne DoYouSpain ne de yöneticileri, çalisanlari, acenteleri veya is ortaklari; kanunca izin verilen azami ölçüde DoYouSpain haricinde Web'in kullanimindan kaynaklanan herhangi bir mahiyetteki ister dogrudan olsun isterse dolayli yoldan olsun zarar ziyandan, ister örtülü isterse açik hiçbir taahhütten sorumlu olmayacaktir.

DoYouSpain, her türlü çabayi gösterecek olmakla birlikte Web sitesinin kullanilabilirligini garanti etmez. Bazi durumlarda, ilgili bakim islemlerini gerçeklestirmek için gereken süre boyunca kesintiler meydana gelebilir.

DoYouSpain, yukarida anilan kisi disindaki sebeplerle meydana gelebilecek müdahaleler, kesintiler, bilgisayar virüsleri, telefon arizalari veya telefon baglantilarinin kesilmesi, bilgi islem merkezi, telefon hatlari, Internet sistemi veya diger elektrik sistemlerindeki eksiklikler veya asiri yüklenmeler veya kullanicilarin yazilim ya da donanimlarinda meydana gelebilecek diger degisiklikler nedeniyle bu elektronik sistemin kullaniminda meydana gelen gecikmeler veya tikanmalardan kaynaklanan olasi zararlardan sorumlu degildir. Kullanicinin bilgisayar sisteminde, belgelerinde veya dosyalarinda degisikliklere neden olabilecek virüslerin, kötü amaçli yazilimlarin, truva ati programlarin veya diger unsurlarin bulunmadigini da garanti etmez; bu nedenle Kullaniciya verilen her türlü zarara dair sorumluluk bunlardan hariç tutulur. Ayni sekilde, DoYouSpain, kontrolü disindaki hukuka aykiri müdahaleler nedeniyle üçüncü taraflarin neden oldugu zararlardan da sorumlu tutulamaz.

Site içeriginin kullanimindan veya kötüye kullanilmasindan dogabilecek zararlardan ve bu web sitesinde yer alan, kullanicilarin kendileri veya diger üçüncü taraflarca sunulan içeriklerdeki hatalardan, kusurlardan veya eksikliklerden dogabilecek neticelerden sorumlu tutulamaz. DoYouSpain dogrudan yürütmedigi hizmetler için hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

4. Harici baglantilar.

DoYouSpain, hiçbir kosulda harici bir web sitesine ait baglantilarin içerigi için herhangi bir sorumluluk üstlenmeyecek ve bu köprülerin veya diger Internet sitelerinin herhangi birinde yer alan herhangi bir materyalin veya bilginin teknik kullanilabilirligini, kalitesini, güvenilirligini, dogrulugunu, kapsamliligini, gerçekligini, geçerliligini ve yasalligini garanti etmeyecektir. Ayni sekilde, bu harici baglantilarin dahil edilmesi, bagli kuruluslarla herhangi bir sekilde ortaklik, birlesme veya katilim anlamina gelmeyecektir.

5. Fikri mülkiyet hakki ve telif hakki.

Üçüncü taraflarin üzerlerinde fikri mülkiyet haklarina sahip oldugu içeriklere halel getirmeksizin, web sitesinin alan adinin, kaynak kodunun, tasariminin ve gezinme yapisinin ve bu web sitesinde yer alan unsurlarin (görüntüler, ses, video, yazilim veya metinler; ticari markalar veya logolar, renk kombinasyonlari, yapi ve tasarim vb. dahil ancak bunlarla sinirli olmamak üzere) fikri mülkiyet haklarinin sahibi DoYouSpain olup yürürlükteki Fikri Mülkiyet Yasasi hükümleri uyarinca bunlarin herhangi bir biçimde kullanim haklarinin ve özellikle çogaltma, dagitim, kamuya açik iletisim ve dönüstürme haklarinin münhasiran kullanma haklarina da sahiptir. DoYouSpain ya da uygun durumlarda ilgili içerik üzerinde fikri mülkiyet haklarina veya telif haklarina sahip olan üçüncü taraflarin izni olmadan isbu web sitesinin içeriginin tamaminin veya bir kisminin, herhangi bir biçimde ve herhangi bir teknik araçla çogaltilmasi, dagitilmasi ve kamuya açiklanmasi açikça yasaktir. Yukarida belirtilenlere bakilmaksizin, web sitesinin kullanicisi, yalnizca ve münhasiran kendi kisisel ve özel kullanimi için olmak kaydiyla, bu web sitesinin unsurlarini görüntüleyebilir ve hatta bunlari yazdirabilir, kopyalayabilir ve bilgisayarinin sabit diskinde veya baska herhangi bir fiziksel ortamda saklayabilir. Bu web sitesinin sahibinin önceden izniyle, bu siteye baglanti vermek isteyen kisi veya kurumlar, yalnizca bu web sitesine veya hizmete erisime izin verdiklerini, içeriklerini ve hizmetlerini çogaltmadiklarini garanti etmelidir.

III. ÇALISMA KOSULLARI

1. Giris.

Isbu genel sartlar ve kosullar, DoYouSpain tarafinin sahibi oldugu bu web sitesinde (buradan itibaren ""Web Sitesi"" denilecektir) islenen rezervasyonlar için geçerlidir.

Web sitesinde yer alan faaliyetlerin veya hizmetlerin sözlesmesi dogrudan ilgili acentelerle (araç kiralama sirketleri, sigorta sirketleri vb.) yapilacak, DoYouSpain tarafinin isbu sürece bir fiyat karsilastirma araci olarak müdahale etmesi ve rezervasyonunuzu veya sözlesmenizi dogrudan web sitesinin kendisinde yapmaniza ve yönetmenize imkan tanimasi söz konusu olacaktir. Acentelerin kimlik ve iletisim bilgileri, rezervasyonun talep edildigi veya resmilestirildigi sayfada belirtilir.

2. Yasal yönetmelik.

Isbu genel kosullar, Genel Sözlesme Kosullarina iliskin 13 Nisan tarihli 7/1998 sayili Kanun, 16 Kasim tarihli ve 1/2007 sayili Kraliyet Kanun Hükmünde Kararname (Tüketici ve Kullanicilarin Savunmasina Dair Genel Kanun ve diger tamamlayici kanunlarin revize edilmis metnini onaylamaktadir), Bilgi Toplumu Hizmetleri ve Elektronik Ticarete iliskin 11 Temmuz tarihli 34/2002 sayili Kanun ile birlikte yürürlükteki tüm turizm düzenlemeleri ve ikincil olarak Medeni Kanun ve Ticaret Kanunu hükümlerine tabidir.

3. Maddeler.

Web sitesi araciligiyla yapilan rezervasyonlarin resmilestirilmesi asagidaki maddelere tabidir:

 1. Beyannameler: Kullanici sunlari beyan eder:
  • Resittir ve web sitesinde bulunan tüm kosullari anladiginizi belirterek rezervasyonu resmilestirmeye dair tam ehliyete sahiptir.
  • Rezervasyon sirasinda sunulan bilgiler dogru ve eksiksizdir.
  • Talep edilen rezervasyonu ve özellikle belirtilen tarihleri ve seçilen aracin kategorisini onaylamaktadir.
 2. Web Sitesine erisim: Bu web sitesine erismenin barindirdigi risk kullanicinin kendi sorumlulugundadir.
 3. Hizmetlerin sözlesmeye baglanmasi:

  a) Bu web sitesi araciligiyla islenen rezervasyonlar, siz ve kiralanan araç veya hizmetin tedarikçisi arasinda bir sözlesme teskil etmekte olup, DoYouSpain tarafinin isbu sürece bir fiyat karsilastirma araci olarak müdahale etmesi ve rezervasyonunuzu veya sözlesmenizi dogrudan web sitesinin kendisinde yapmaniza ve yönetmenize imkan tanimasi söz konusu olacaktir.

  Sonuç olarak, bu acentelerin, her biri kendi yükümlülükleri kapsaminda, rezervasyona konu hizmetlerin sözlesmeye baglanmasindan ve yürütülmesinden ve onlar için geçerli olan yasal gereksinimlere ve düzenlemelere uyulmasindan münhasiran sorumlu olacagini anliyor ve kabul ediyorsunuz; bu amaç dogrultusunda, DoYouSpain tarafinin bunlara dair her türlü sorumluluktan muaf tutulacagini kabul ediyorsunuz. DoYouSpain söz konusu tedarikçiler tarafindan sunulan Web Sitesinde pazarlanan hizmetlere iliskin özelliklerin ve diger ilgili veri ve bilgilerin yanlisligindan, eksikliginden, güncellenmemesinden ve/veya yanlisligindan sorumlu tutulamaz.

  DoYouSpain, genel olarak dogrudan yürütmedigi herhangi bir hizmet için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmemektedir.

  Rezervasyon yapilan hizmetlerin saglayicilari, rezervasyonun talep edildigi veya resmilestirildigi sayfada belirtilir.

  b) Rezervasyon, rezervasyonun talep edildigi veya resmilestirildigi sayfada belirtilen rezervasyon kosullarina göre detaylandirilmis hizmetleri içerir. Söz konusu genel kosullarla birlikte bu özel kosullar, rezervasyon yapmadan önce tarafinizca kabul edilmelidir.

  c) Sözlesme geçerli bir sekilde Ispanyolca ve web sitesinde bulunan diger dillerde akdedilebilir. Bu kosullarin çevrilmis sürümleri arasinda herhangi bir tutarsizlik olmasi durumunda, Ispanyolca sürüm geçerli olacaktir.

  d) Çevrim içi rezervasyonlar: Çevrim içi rezervasyonlari resmilestirme süreci su sekildedir

  • Müsaitlik: Tarihlerin ve araç tipi seçiminin ve varsa ek hizmetlerin (örn. muafiyet için ek sigorta) aranmasi.
  • Kisisel verilerin toplanmasi ve genel sart ve kosullarin kabulü.
  • POS ag geçidi araciligiyla kart bilgilerinin talep edilmesi ve banka kartiyla ödeme.
  • Rezervasyon ve ödeme onayi, ödeme hatalari veya iptali.

  Tarife kosullarinda aksi belirtilmedikçe, öngörülen ücret ödenene kadar rezervasyon kesinlesmis sayilmaz.

  e) Rezervasyon isleminin her adiminda, veri girisindeki herhangi bir hata, tarayicinizdaki ""geri"" dügmesi kullanilarak düzeltilebilir. Ayni sekilde Rezervasyon Onayi, rezervasyon ayrintilarini özetleyecektir. Herhangi bir hatanin tespit edilmesi durumunda, Müsteriler verilen adrese e-posta göndererek derhal düzeltme talebinde bulunmalidir: info2@doyouspain.com

  Rezervasyon yapildiktan sonra müsteri ilgili fisi e-posta ile alacaktir.

  f) Fiyat ve ödeme: Kabul edilen hizmetlerin kosullari, fiyatlari ve ödeme yöntemleri, rezervasyon yaptiginiz sayfada açikça belirtilenlerdir.

  Promosyonlar ve teklifler, yalnizca hizmet alanlarin erisimine açik oldugu sürece geçerlidir.

  Aksi özellikle belirtilmedikçe, Web Sitesinde belirtilen fiyatlar KDV dahil Perakende Satis Fiyatlaridir. Müsteri hangi ülkeden olursa olsun islem EURO cinsinden yapilacaktir.

  g) Rezervasyonlarin degistirilmesi veya iptali: Teyit edilen rezervasyonlarin degistirilmesi veya iptali, tarife kosullarinda belirtilen özel kosullara tabidir.

  h) Cayma hakki: Madde 97.1.m) RDL 1/2007 hükümlerinin amaçlari dogrultusunda, yukarida belirtilen Kraliyet Kanun Hükmünde Kararnamesi Madde 103 a) ve l) hükümleri uyarinca cayma hakkiniz olmadigini bilginize sunuyoruz.

4. Kisisel verilerin islenmesi.

Kullanicilar, verilerinin islenmesine ve kisisel bilgilerine erisim, silme, sinirlama ve düzeltme haklarinin nasil kullanilacagina ve bunlarin islenmesine ve tasinabilirligine itiraz etme haklarina iliskin bilgileri web sitesinin ana sayfasinda bulunan gizlilik politikasinda bulabilirler; söz konusu politika, isbu kosullara referans olarak dahil edilmistir.

5. Maddelerin geçersizligi.

Isbu kullanim kosullarinin herhangi bir hükmünün geçersiz ilan edilmesi durumunda, yalnizca söz konusu hüküm veya söz konusu hükmün geçersiz beyan edilen kismi etkilenecek ve bunun disindaki sartlar tam olarak geçerliligini koruyacak ve yürürlükte kalacaktir ve söz konusu hüküm veya etkilenen kisim, bu kullanim sartlarina dahil edilmemis olarak kabul edilecektir.

6. Kabul.

Web Sitesine erisim ve kullanim ile birlikte bir rezervasyon veya sözlesme talebi ve bunun resmilestirilmesi, isbu kosullarin her birinin rezervasyonun ayrilmaz bir parçasi olarak kabul edildigi ve tarife kosullari ile ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak sonuçlandirildiklarinin tarafinizca açikça kabul edildigi anlamina gelmektedir.

7. Esas alinacak hukuk ve yetkili yargi mercii.

Bu web sitesi, 16 Kasim tarihli 1/2007 sayili Kraliyet Kanun Hükmünde Kararnamesi ile tüketicilere taninan haklara halel getirmeksizin, kanunlar ihtilafi kurallari hariç olmak üzere Ispanyol hukukuna tabi olacak ve kullanimindan veya baglantili hizmetlerden dogabilecek her türlü ihtilaf, yürürlükteki düzenlemelere uygun olarak yetkili olan mahkemelerin yargi yetkisine tabi olacaktir.

Avrupa Komisyonu, tüketiciler için asagidaki baglanti araciligiyla erisilebilen bir çevrim içi uyusmazlik çözümü platformu sunmaktadir: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.chooseLanguage